Loading…

Kuvendi miraton projektligjin për kullat e Jasharëve

  • 18/10/2018 | 15:48

Kuvendi miraton projektligjin për kullat e Jasharëve

Me shumicë votash në Kuvendin e Kosovës, është miratuar në lexim të dytë projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.


Projektligji për kullat e Jasharëve mori 84 vota për.

Kujtojmë, se rëndësia e këtij projektligji qëndron në financimin e procesit të konservimit dhe restaurimit të Kullave në Prekaz.

Ky proces është zvarritur tash e një kohë të gjatë nga institucionet e Kosovës.

Pa miratimin e këtij projektligji, Agjencioni për Mbrojtjen e Komplekseve Memoriale, kishte buxhet të vetin vetëm një milion euro për intervenim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë