Loading…

Kuvendi mban dy seanca

  • 20/12/2016 | 08:38

Kuvendi mban dy seanca

Dy seanca plenare do të zhvillohen sot në Kuvendin e Kosovës. Ajo e para është e jashtëzakonshme dhe do t’i dedikohet Astrit Deharit, aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje që vdiq në qendrën e paraburgimit në Prizren ndërsa e dyta do të jetë seancë e rregulltë me gjashtë pika të rendit të ditës.

Seanca e parë, do të nis në orën 10:00, ndërsa ajo e dyta nga ora 15:00.

Pikat e rendit të ditës për seancën e dytë do të jenë:

  1. Formimi i Komisionit ad hoc për përzgjedhjen e 1 (një) anëtari në Bordin e Ankesave të Komisionit të Pavarur për Medie,
  1. Formimi i Komisionit Hetimor Parlamentar, sipas kërkesës së deputetes Shqipe Pantina, mbështetur edhe nga tetë deputetë të tjerë nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes “Vetëvendosje” lidhur me Radiotelevizionin e Kosovës,
  1. Votimi i rekomandimeve nga debati parlamentar sipas kërkesës së deputetes Margarita Kadriut-Ukelli, mbështetur edhe nga nëntë deputetë tjerë nënshkrues lidhur me detyrimet e mundshme financiare të Kosovës për pretendimet e kompanive që kanë ushtruar padi në Gjykatën Ndërkombëtare të Arbitrazhit.
  1. Votimi i Projektligjit për ndryshimin dhe plotësimin e Kodit të Procedurës penale,
  1. Votimi i Raportit vjetor financiar i Zyrës së Auditorit të Përgjithshëm për vitin 2015,
  1. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për akreditim.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë