Loading…

Kushtetuesja rrëzon ligjin për KPK, Bajrami citon Kurtin: Ai që shkel ligjin është kriminel, ai që shkel Kushtetutën është superkriminel

  • 24/03/2023 | 21:14

Kushtetuesja rrëzon ligjin për KPK, Bajrami citon Kurtin: Ai që shkel ligjin është kriminel, ai që shkel Kushtetutën është superkriminel

Sot, Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshëm Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës. Ky ligj është dërguar në Kushtetuese në korrik të vitit të kaluar nga dy partitë opozitare, PDK dhe LDK.


Deputetja e LDK’së, Hykmete Bajrami përmes një reagimi në Facebook e ka cituar kryeministrin Albin Kurti, kur thoshte se ”ai që e shkel Ligjin është kriminel, e ai që shkel Kushtetutën është superkriminel”.

Sipas saj, sot është një kabinet qeveritar me plotë të tillë.

“Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka shpallur kundërkushtetues Ligjin për Këshillin Prokurorial të Kosovës.

Albin Kurti ka thënë ”ai që e shkelë Ligjin është kriminel, e ai që shkelë Kushtetutën është superkriminel”, sot një kabinet qeveritar me plotë të tillë”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë