Loading…

Kush po e zëvendëson Ramiz Lladrovcin në Tiranë

  • 22/11/2016 | 10:02

Kush po e zëvendëson Ramiz Lladrovcin në Tiranë

 

Zyra e Drejtorit të Përgjithshëm në Ministrinë e Punëve të Jashtme ka marrë vendim që Sylë Ukshini, të shërbejë si i ngarkuar me punë i përkohshëm në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Tiranë.

Kjo, pasi që Ramiz Lladrovci, ka kandiduar për kryetar të komunës së Drenasit, transmeton gazetametro.

Ukshini do shërbejë deri në emërimin e ambasadorit të ri sipas ligjit për shërbimin e jashtëm.

Për këtë emërim janë njoftuar përmes një note verbale edhe autoritetet shqiptare./gazetametro.net

Dokumenti:

ambasadori-ne-tirane

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë