Loading…

Kush këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia: Bëhet virale videoja e amerikanit që këndon shqip dhe serbisht

  • 24/09/2021 | 09:07

Kush këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia: Bëhet virale videoja e amerikanit që këndon shqip dhe serbisht

Videoja e një amerikani i cili quhet Justus Reid, është bërë virale në TikTok, për faktin se këndon shqip dhe serbisht të njëjtën këngë shqiptare.

“Kush  këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia”, ka shkruar ai duke realizuar dy versione të këngës “Hajde luj qyqek”.

Videoja mori më shumë se 21 mijë komente, shumë prej të cilave kishin flamurin kuq e zi, dhe zgjodhën Shqipërinë, si rezultat më i mirë.

Megjithatë, pati edhe prej atyre që zgjodhën versionin serb të kësaj kënge të njohur.

Justus Reid ka lindur në Amerikë dhe merret kryesisht me muzikë. Ai ka mbi 249 mijë ndjekës në TikTok.

@justus_reidWho’s sings better? #balkan #albania #serbia #music

♬ original sound – Justus Reid

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë