Loading…

Kush janë 40 personat që paguhen për trajnerë të kombëtareve në FFK?

  • 20/02/2022 | 18:54

Kush janë 40 personat që paguhen për trajnerë të kombëtareve në FFK?

Dje, e shtunë, Gazeta Metro ka publikuar një listë prej 40 personave që paguhen për trajnerë të kombëtareve, ndërsa ajo që bie në sy është se një pjesë e këtyre emrave asnjëherë nuk janë bërë publik se janë pjesë e ekipeve kombëtare dhe as qe janë parë në ndonjë grumbullim me ndonjë kombëtare.


Disa prej emrave i kemi parë analistë në media, por është për t’u habitur se këta persona paguhen nga FFK, e diçka e tillë nuk ka qenë e bërë publike.

Gjithashtu disa prej emrave janë pjesë klubeve si trajnerë apo poste tjera dhe për opinonistët e futbollit as klubet nuk kanë pas njohuri se ata paguhen nga FFK.

Këta janë 40 trajnerë qe Agim Ademi i  paguan në emër të ekipeve kombëtare:

Bernard Chalandes
Ramush Gashi
Muharrem Sahiti
Genc Hoxha
Ahmet Beselica
Rafet Prekazi
Erdogan Celina
Naser Prapashtica
Ramiz Krasniqi
Fadil Berisha
Bahri Berisha
Isa Sadriu
Aferdita Fazliu
Veton Çitaku
Sanije Krasniqi
Valmir Bytyqi
Ajet Shosholli
Ramadan Cimili
Bekim Isufi
Suad Keqi
Kushtrim Munishi
Labinot Qosa
Megzon Visoka
Besart Ismajli
Arsim Plepolli
Tahir Lushtaku
Michael Nees
Arsim Abazi
Fatos Vishi
Faruk Statovci
Artan Bytyqi
Ilir Nallbani
Labinot Metaj
Jusuf Tortoshi
Skënder Shengyli
Besart Mehmeti
Alan Clark
Arben Simtiçiu
Agon Ramadani
Besim Ademi

Mijëra euro ne muaj shpenzohen në emër të trajnerëve dhe klubet nuk kanë njohuri përse ata paguhen dhe për çka paguhen?

Gazeta Metro ka siguruar listën e pagave të trajnerëve dhe të seleksioneve të FFK’së për vitin 2021, ku shihet se në listën e pagave në të njëjtën kohë paguhen njëkohësisht selektori U-21 gjermani Michael Nees si dhe Rafet Prekazi, Erdogan Celina e Naser Prapashtica.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë