Loading…

Kush ia la emrin Rambo?

  • 15/04/2017 | 23:20

Kush ia la emrin Rambo?

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka treguar se kush ia ka vënë nofkën “Rambo”.


“Këtë emër ma kanë ngjitur fëmijët e vegjël”, ka thënë Haradinaj Në emisionin “Fol shqip” në “RTV21”.

Haradinaj ka falënderuar të gjithë ata shqiptarë që kanë shkuar për ta vizituar në Francë. Duke iu përgjigjur pyetjes së moderatorit të këtij emisioni se sa është vështirë të qëndron i lidhur në Francë, Haradinaj është përgjigjur:

“Nuk jam i lidhur. Edhe kur kam qenë në pranga s’kam qenë i lidhur, duke e përmbyllur këtë përballje dhe duke ia kthyer një nderë vendit tim do të thotë nuk jam i lidhur. Nuk jam ikur asnjëherë prej drejtësisë as në Kosovë dhe as jashtë”.

Ai ka thënë se shpreson së shumë shpejt do të kthehet në Kosovë dhe do të nis angazhimin e tij në politikë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë