Loading…

Kush është kosovarja që fitoi garën ‘Miss Freedom’ në Stamboll

  • 07/10/2022 | 15:06

Kush është kosovarja që fitoi garën ‘Miss Freedom’ në Stamboll

Është mbajtur gara për kuroren ‘‘Miss Global International World’ që u mbajt në Turqi saktësisht në Stamboll, shkruan Gazeta Metro.


‘Miss Global International World’ i ndahet kosovares Arbora Rrecaj

Është mbajtur gara për kuroren ‘Miss Global International World’ u zhvillua në Turqi saktësisht në Stamboll.

Ajo që është fituese e kësaj gare është pikërisht kosovarja Arbora Rrecaj.

Poshtu pjesëmarrëse kishte edhe nga Shqipëria ku u radhitën me vendin e dytë dhe të tretë.

Ato ishin Armela Shabi dhe Eriselda Hyko.

Në këtë kontest të bukurisë, Misset nga Shqipëria dhe ajo nga Kosova zunë vendet:

Arbora Rrecaj- Fituese e Miss Global International World 2022.
Armela Shabi – Fituese e Miss Global International 2022.
Eriselda Hyko – Fituese vendit 2 Global International World 2022. /gazetametro.net

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arbora Rrecaj ♌️ (@arbora.rrecaj)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë