Loading…

Kush dizajnoi logon e “Chupa Chups” (Foto)

  • 19/12/2016 | 17:19

Kush dizajnoi logon e “Chupa Chups” (Foto)

Për më shumë se gjysmë shekulli, të gjithë fëmijët e botës i kanë në qejf lëpirëset dhe njëra prej kompanive më të njohura në botë që i prodhon ato është “Chupa Chups”.


Idej për të vënë një karamele në shkop ishte e Erik Barnet një biznismen spanjoll. Ai doli me idenë për të krijuar një llojj të ri të karameleve pasi pa një grua me fëmijën e saj të zemëruar të cilit i ishin ngjitur gishtat nga karamelet!, transmeton gazetametro.net

Por, gjëja më interesante është se themeluesi i kësaj kompanie, Barnet, vendosi që logon e e “Chupa Chups’it” t’a dizajnonte piktori me famë botërore Salvador Dali! /gazetametro.net

download

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë