Loading…

Kusari-Lila kritika të ashpra koalicionit PDK-LDK

  • 28/03/2017 | 23:55

Kusari-Lila kritika të ashpra koalicionit PDK-LDK

Është për keqardhje që kemi një qeveri të madhe në numër, por joefikase në rezultate, thotë Mimoza Kusari-Lila.


Themeluesja e partisë Alternativa, njëherësh kryetare e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila, ka vlerësuar se koalicioni qeverisës PDK-LDK është qeveria më joefikase në periudhën e pasluftës.

Në një intervistë për gazetën ‘Epoka e Re’, ajo ka thënë kjo qeveri, në vend se të merret me problemet kryesore të Kosovës dhe të qytetarëve të saj, është marrë vetëm me Demarkacionin dhe Asociacionin.

Kusari-Lila ka theksuar se për këto çështje është dashur të arrihet një konsensus nacional e jo të humbet gjithë kjo kohë dhe energji.

Sipas saj, Demarkacionit i është dhënë një peshë e madhe në raport me zhvillimin ekonomik, papunësinë, luftimin e korrupsionit dhe sundimin e ligjit.

Ajo ka folur edhe për konsolidimin e Alternativës, duke shprehur bindje se kjo parti do ta kalojë pragun zgjedhor kurdo që mbahen zgjedhjet parlamentare.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë