Loading…

Kurti tregon çka e dallon nga dy kandidatët tjerë për kryeministër

  • 06/06/2017 | 21:33

Kurti tregon çka e dallon nga dy kandidatët tjerë për kryeministër

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga Vetëvendosje, thotë se ai dallon nga dy kandidatët tjerë për kryeministër sepse i takon një koncepti që nuk është provuar asnjëherë në qeverisje.


Në Rubikon të KTV-së, Kurti ka thënë se Vetëvendosja e dallon nga kandidatët tjerë sepse është koncept konsistent dhe sa herë është provuar deri tani, në kryeqytet, ka dëshmuar se është koncept i duhur.

“Më së shumti më dallon Vetëvendosje, që do të thotë i përkas një koncepti që është konsistent. Ka themel kuptimor shumë të fuqishëm. VV nuk është provuar asnjëherë në qeverisje. Ku jemi provuar është mirë”, ka thënë ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë