Loading…

Kurti për reciprocitetin ndaj Serbisë: E njoftuam edhe Lajcakun

  • 01/07/2022 | 11:57

Kurti për reciprocitetin ndaj Serbisë: E njoftuam edhe Lajcakun

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se Emisari i BE-së, Miroslav Lajçak, ka qenë i njoftuar vazhdimisht me veprimet e qeverisë përfshirë vendimin e fundit për targat dhe letërnjoftimët e Serbisë.


“Edhe Lajçak ka qenë vazhdimisht i njoftuar për veprimet tona”, tha Kurti sot.

Përfaqësuesi Special i BE-së, Miroslav Lajcak, nga Beogradi, dje tha se vendimi i fundit i qeverisë së Kosovës për targat ia ka ndërruar “temat dhe planet” e vizitës së tij në Kosovë e Serbi.

“Ne patëm një bisedë serioze mbrëmë për situatën dhe natyrisht duhet të shikojmë për zgjidhje përmes dialogut dhe jo konfrontimit. Erdha në rajon për të përgatitur për takimin e ardhshëm të liderëve dhe për biseduar për progresin në normalizimin e marrëdhënieve, tani duhet ta zgjidhim situatën e krijuar. S’duhet të lejojmë të ketë krizë”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë