Loading…

Kurti nuk qanë kokën për rezolutën kundër Thaçit, pin birra në Norvegji |FOTO

  • 03/11/2018 | 11:45

Kurti nuk qanë kokën për rezolutën kundër Thaçit, pin birra në Norvegji |FOTO

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po raportohet se ndodhet në Norvegji, atje ku e ka bashkëshorten dhe vajzën. Vizita e tij ka ndodhur në kohën kur në Kosovë po zhvillohej një nismë e opozitës për ta ndalur Thaçin përmes rezolutës së Kuvendit. Edhe kësaj radhe ka dështuar opozita.


Albin Kurti ndodhet në Norvegji. Një foto që e ka publikuar indeksonline dëshmon se Kurti atje po kënaqet duke u freskuar edhe me ndonjë birrë.

Derisa Kurti ndodhet jashtë Kosovë, në Parlament ka dështuar një nismë e opozitës për ta ndalur Presidentin të flasë për ndryshim e korrigjim të kufijve me Serbinë.

Partia e Albin Kurtit është ndarë në dy pjesë. Tash ekziston edhe PSD’ja e Shpend Ahmetit si fuqi e katërt në Parlamentin e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë