Loading…

Kurti në Shqipëri: Forcimi i ushtrive tona do duhej të ishte prioritet për dy qeveritë, do t’i përballonim më lehtë fatkeqësitë

  • 29/11/2019 | 17:52

Kurti në Shqipëri: Forcimi i ushtrive tona do duhej të ishte prioritet për dy qeveritë, do t’i përballonim më lehtë fatkeqësitë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka vizituar zonat e prekura nga tërmeti i tmerrshëm në Shqipëri, ku edhe ka shprehur keqardhje për ngjarjen e ndodhur, transmeton Gazeta Metro.


Kurti vizitën e ka bërë publike përmes një shkrimi në Facebook.

Ai ka thënë se Shqipëria edhe pse nuk e fshihte trishtimin e lotët, nuk ishte gjunjëzuar.

Kurti u takua me zëvendës-kryeministrin e Shqipërisë, Erin Braçen dhe deputetet Lindita Nikolla dhe Eglantina Gjermeni.

“Forcimi i ushtrive të Shqipërisë e Kosovës do të duhet të ishte prioritet për qeveritë tona, sepse kjo do të ndihmonte përballimin e situatave të tilla, të cilat fatkeqësisht vijnë edhe papritur”, ka thënë ai.

Postimi i plotë i Albin Kurtit në Facebook./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë