Loading…

Kurti: Më 11 qershor kemi referendum, ndahet e mira nga e keqja

  • 27/05/2017 | 10:07

Kurti: Më 11 qershor kemi referendum, ndahet e mira nga e keqja

Albin Kurti, kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, ka zhvilluar një bisedë me qytetarë përmes profilit të tij në Facebook, ku ka folur për shumë çështje dhe u është përgjigjur pyetjeve të tyre.


Kurti është pyetur për ekonominë, zhvillimin, papunësinë, arsimin, marrëdhëniet me Serbinë dhe shumë preokupime të tjera.

Por, ai ka bërë me dije se rëndësia e zgjedhjeve të 11 qershorit është shumë e madhe, madje ai ka kërkuar nga qytetarët që ta vlerësojnë si referendum, pasi do të jetë kjo ditë, ka thënë Kurti, kur e mira dhe e keqja do ndahen përfundimisht.

“Zgjedhjet e 11 qershorit, jo që janë zgjedhje të jashtëzakonshme, por janë referendum, ku ndahet e mira nga e keqja, e drejta nga e padrejta”, pohoi Kurti.

Kurti ka dhënë edhe një premtim tjetër të rëndësishëm. Ai ka deklaruar se me Vetëvendosjen, përkundër se parti ideologjikisht e qendrës e majtë, nuk do ta rrisë qeverinë, por do ta forcojë atë.

Po ashtu, Kurti pohoi se dialog i mbyllur me Serbinë në Bruksel, do të zëvendësohet me një dialog të hapur me serbët e Kosovës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë