Loading…

Kurti: Më 11 qershor do t’u vijë fundi të korruptuarve

  • 03/06/2017 | 14:11

Kurti: Më 11 qershor do t’u vijë fundi të korruptuarve

Lëvizja Vetëvendosje në kuadër të fushatës zgjedhore të shtunën mbajti një tubim elektoral me qytetarët e Ferizajt.


I nominuari për kryeministër nga radhët e kësaj Lëvizjeje, Albin Kurti, tha se qytetarët e Ferizajt meritojnë shumë më mirë, pasi që pas luftës qeverisjet e ndryshme e kanë korruptuar Ferizajn dhe gjithë popullin.

“Më 11 qershor duhet t’i vijë fundi këtyre të korruptuarve. Si pasojë e mos punës sot kemi sindikata pa punëtorë, shkolla pa arsim, aq shumë punë të pa kryera, aq shumë gjëra për të ndryshuar. Vetëvendosje është edhe zgjidhje, edhe zgjedhje.

Në vendet e zhvilluara hajnat shkojnë në burg, por asnjëri prej tyre nuk guxojnë të thonë, sepse vetë janë të përfshirë në hajni. Vetëvendosje është e vendosur se hajnat duhet të shkojnë në burg dhe të pafajshmit duhet të mbrohen. Me hajna nuk ka shtet, pas 11 qershorit do të kemi shtet pa hajna”, ka thënë Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë