Loading…

Kurti: Këta janë profesorët e Vetëvendosjes

  • 03/06/2017 | 12:43

Kurti: Këta janë profesorët e Vetëvendosjes

Kandidati i Vetëvendosjes për Kryeministër, Albin Kurti, ka listuar disa emra të kandidatëve për deputetë për të cilët ka thënë se janë profesorë. Ka thënë se në mesin e tyre ka edhe që ligjërojnë për bujqësi e veterinari.


Postimi i plotë:

Lista zgjedhore e 110 kandidatëve për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje kombinon guximin me dijen. Janë shumë kandidatë që kanë dhënë ose japin mësim në nivel universitar duke arsimuar brezin e ri. Ata tashmë po i japin dije të duhur politikës së drejtë për shoqërinë, kurse pas fitores së Vetëvendosjes në zgjedhjet e 11 qershorit do t’i japin edhe politika të duhura qeverisë sonë e Kuvendit për më shumë dije e drejtësi në shoqëri. Kandidatët tanë që ligjërojnë në universitete janë këta:

Dardan Sejdiu – Biznes dhe ndërmarrësi

Shpend Ahmeti – Ekonomi

Sami Kurteshi – Të Drejtat e Njeriut dhe e Drejta Zakonore

Faton Topalli – Shkenca Sociale

Driton Çaushi – Veterinari

Salih Salihu – Bujqësi

Mytaher Haskuka – Statistikë dhe Metodat e Hulumtimit Deskriptiv dhe Eksperimental

Xhavit Drenori – Gjuhë Gjermane

Dukagjin Gorani – Sociologji dhe Gazetari

Jusuf Ulaj – Psikiatri

Mirsad Shkreta – Kirurgji Orale

Hatixhe Hoxha – Gjuhë Shqipe

Hatixhe Latifi-Popovci – Fiziologji Mjekësore

Behxhet Osmani – Pulmologji

Venera Llunji – Shkenca Politike dhe Gjuhë Angleze

Fisnik Ismaili – Dizajn

Sadri Ramabaja – Marrëdhënie Ndërkombëtare

Fitore Pacolli – Shkenca Politike

Bashkim Lajçi – Albanologji

Ismet Hamiti – Telekomunikacion dhe Fizikë

Kujtim Shala – Stomatologji

Fidan Feka – Bujqësi dhe Veterinari

Emrush Xhemajli – Shkenca Politike

Sadik Krasniqi – Trashëgimi Kulturore

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë