Loading…

Kurti injoron përsëri himnin e Kosovës, nuk ngritet në këmbë

  • 11/10/2018 | 18:54

Kurti injoron përsëri himnin e Kosovës, nuk ngritet në këmbë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po vazhdon ta injorojë himnin e Republikës së Kosovës.

Ai, ani pse është deputet i Kuvendit të Kosovës dhe paguhet nga taksat e shtetit të Kosovës, po vazhdon me avazin e vjetër të tij duke mos e pranuar dhe injoruar himnin e shtetit kosovar, shkruan gazetametro.net.

Kështu ka vepruar edhe sot në akademinë për ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës, Ramadan Kelmendi.

Për dallim nga bashkëpartiakët e tij, Adem Mikullovci dhe Hydajet Hyseni, si dhe aleati Agim Bahtiri, të cilët janë ngritur në këmbë duke respektuar intonimin e himnit shtetëror, Kurti duket se ka zgjedhur ‘formën e veçantë’ të tij.

I pari i VV-së ka marrë një vështrim kritik nga analisti i mirënjohur Nexhmedin Spahiu, i cili njihet si përkrahës i idesë së kombit kosovar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë