Loading…

Kurti: I pranojmë simbolet shtetërore në institucione

  • 06/06/2017 | 22:51

Kurti: I pranojmë simbolet shtetërore në institucione

Albin Kurti, i nominuar për kryeministër në radhët e LVV-së, në një intervistë për Rubikon të KTV-së ka thënë se i pranon simbolet shtetërore të Kosovës dhe se do t’i respektojë ato si simbole të institucioneve.


“Ne i pranojmë ato si simbole të institucione por besojmë që populli i Kosovës dhe historia janë më shumë se aq. Nuk janë flamuj që valojnë por si të tillë i tolerojmë e i pranojmë”, ka thënë ai.

Simboli me zemër i Vetëvendosjes zë vendin e flamurit shtetëror në setrën e kandidatit për kryeministër të Vetëvendosje, Albin Kurti. Ai këtë thotë se e ka bërë vetëm për shkak të fushatës që të tregojë simbolin “me zemër” që po përdoret si slogan i VV-së në fushatën zgjedhore.

“Ndoshta herën e ardhshme do ta kem numrin 35”, thotë Kurti duke thënë se nuk është i qëllimshëm apo ndryshim qëndrimesh ndërrimi i flamurit shtetëror me simbolin e kësaj fushate.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë