Loading…

Kurti i drejtohet Abdixhikut e Krasniqit: A me i arrestu bandat e veriut me koordinim a pa koordinim

  • 02/06/2023 | 13:35

Kurti i drejtohet Abdixhikut e Krasniqit: A me i arrestu bandat e veriut me koordinim a pa koordinim

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, me në listë të gjatë ka treguar se se cilët janë bandat kriminale që veprojnë në veri të vendit, ndërsa liderët e opozitës kanë kërkuar nga ai që t’i arrestoi pasi që e din kush janë, e për këtë Kurti ka pasur një kundër pyetje, shkruan Gazeta Metro.


Kurti u përgjigj fillimisht duke thënë se tashmë ka filluar që t’i arrestoi.

Ndërsa ka vazhduar me duke folur me ironi në drejtim të tyre lidërëve të opozitës të cilët thanë se ekanë mbeshtetjen e tyre për t’i arrestu bandat në veri, “Edhe nëse kam pasur naj dilemë ma hoqët për besë kur folën këta dy”, tha Kurti

Tutje, Kurti ua bëri një kundër-pyetje, natyrisht ironike siç e ka zakon, në drejtim të Krasniqit e Abdixhikut.

“Unë ju falënderoj për këtë thirrje që ma bëtë që të arrestohen këta kriminelë. Por unë e kam një pyetje për juve, arrestimi i këtyre kriminelëve a me koordinim apo pakoordinim?”, tha Kurti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë