Loading…

Kurti godet prapë Osmanin: Ajo nuk mundet me udhëheq dialogun, ajo do të jetë veç kryeparlamentare

  • 17/09/2019 | 11:47

Kurti godet prapë Osmanin: Ajo nuk mundet me udhëheq dialogun, ajo do të jetë veç kryeparlamentare

Përplasjet e gozhimet mes kandidatëve për Kryeministër nga LDK e VV veç se kanë filluar, ndërsa ka qenë lideri i kësaj të fundit, Albin Kurti, i cili ka thënë se Vjosa Osmani nuk mund ta udhëheqë dialogun dhe se ajo do të bëhet kryeparlamentare, shkruan Gazeta Metro.


Duke folur në ‘Fol Hapur’ Kurti ambicioz ka thënë me shumë bindje se ai do t’i fitojë zgjedhjet dhe se do ta udhëheqë dialogun me Serbinë.

‘’Unë besoj që kryeministri i ardhshëm pas 6 tetorit do të marrë përgjegjësinë e udhëheqjes së dialogut. Këtë nuk mund ta bëjë rivalja ime sepse ajo do të bëhet kryeparlamentare, e kryeministër do të jem unë pas 6 tetorit”, ka thënë Kurti.

Tutje, ai ka folur edhe për krijimin e një komisioni.

“Njëherë na duhet të kemi një komision që shpejt e mbyll kapitullin e 33 marrëveshjeve. Disa janë realizuar, disa jo. Duhet ta kemi një bilanc, sepse pa të nuk është mirë të ecim përpara. Duhet të fillojmë dialogun tonë të brendshëm.’’, ka thënë Kurti.

Kujtojmë se LDK dhe VV nuk arriten koalicion parazgjedhor, pikërisht se të dyja këto e duan postin e Kryeministrit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë