Loading…

Kurti flet për shtrenjtimin e bukës, fajëson furrëtarët dhe paralajmëron masa

  • 28/06/2022 | 17:31

Kurti flet për shtrenjtimin e bukës, fajëson furrëtarët dhe paralajmëron masa

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për rritjen e çmimit të bukës në vend.


Kurti para mediave ka thënë se Qeveria që drejton ai i ka marrë me shqetësim këto informata, duke shtuar se ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë është vënë menjëherë në veprim.

Ai ka thënë se do të ketë masa për këdo që shfrytëzon krizën në kurriz të qytetarëve.

“Ne i kemi marrë me shqetësim këto informacione për çmimet e rritura të bukës, që është ushqimi më elementar për qytetarët. Ministria është duke përgatitur një përgjigje të Qeverisë. Kemi vënë tavanin për çmimin e naftës, duhet të shohim çfarë mund të bëjmë që të mos dëmtohen konsumatorët e vendit tonë. Duhet të shohim vlerësimin e MINT-it dhe ta mbrojmë konsumatorin kosovar nga ata që mund ta keqpërdorin situatën në këtë kohë krize”, ka thënë kryeminstri Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë