Loading…

Kurti flet me Peach për veriun, s’ofron zgjidhje vetëm ‘ligjerata’: Në demokraci s’ka vend për dhunë fashiste

  • 30/05/2023 | 09:03

Kurti flet me Peach për veriun, s’ofron zgjidhje vetëm ‘ligjerata’: Në demokraci s’ka vend për dhunë fashiste

Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, ka zhvilluar një bisedë për zhvillimet në veri të vendit me emisarin special të Britanisë për Ballkanin Perëndimor, Stuar Peach, shkruan Gazeta Metro.


I pari i qeverisë së Kosovës, këtë njoftim e ka bërë përmes një postimi në Twitter, ku ka thënë se, në demokraci s’ka vend për dhunë fashiste.

Po ashtu, kryeministri ka shtuar edhe se qytetarët e të gjitha etnive kanë të drejtë në shërbim të plotë dhe të papenguar të zyrtarëve të zgjedhur.

“Fola me Lordin Stuart Peach të Britanisë së Madhe për sulmet e egra ndaj Policisë, KFOR-it dhe gazetarëve. Në një demokraci nuk ka vend për dhunë fashiste – asnjë thirrje nga fleta në plumb. Qytetarët e të gjitha etnive kanë të drejtë në shërbim të plotë dhe të papenguar të zyrtarëve të tyre të zgjedhur”, ka thënë Kurti. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë