Loading…

Kurti e Walker bëjnë homazhe në Reçak (Foto)

  • 15/01/2017 | 13:11

Kurti e Walker bëjnë homazhe në Reçak (Foto)

Në 18 vjetorin e masakrës së Reçakut, delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje Bëri homazhe të muri përkujtimor i viktimave nga kjo tragjedi.


Deputetë e aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje vizituan Reçakun bashkë me Ambasadorin William Walker.

Ata te muri përkujtimor vendosen kurora lulesh, transmeton gazetametro.net.

albini-recak-ballina

Me këtë rast ish-lideri i kësaj lëvizje, Albin Kurti tha se ata po kujtojnë dëshmorët për të përkujtuar çmimin e lirisë.

”Ne, sot, kemi ardhur këtu si deputetë të Kuvendit e aktivistë të Lëvizjes bashkë me Ambasadorin William Walker, t’i kujtojmë këta martirë dhe dëshmorë, e për t’ia përkujtuar vetes sonë rrënjët dhe çmimin e lirisë, por edhe obligimin dhe detyrën qytetare e kombëtare për ta bërë këtë liri me të vërtetë të plotë dhe plotësisht të vërtetë”, tha Kurti. /gazetametro.net.

albini-recak

albuelna-recak

donika-recak

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë