Loading…

Kurti: E vërteta për Tiranën dhe ndryshimin do të thuhet nga Boiken Abazi

  • 03/03/2021 | 22:50

Kurti: E vërteta për Tiranën dhe ndryshimin do të thuhet nga Boiken Abazi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se do ta mbështes kandidatin Boiken Abazi për deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Sipas Kurtit, e vërteta për Tiranën do të thuhet nga deputeti Boiken Abazi.

“Politika nuk përparon pa u thënë e vërteta. E vërteta për Tiranën do të thuhet nga deputeti Boiken Abazi. Boikenin e njoh prej më se 15 vitesh dhe bashkëpunoj me të. Ai është i ndershëm e i qëndrueshëm, i arsimuar mirë dhe studioz, i matur dhe i guximshëm”, ka shkruar Kurti.

Tutje, ai ka thënë se Boiken Abazi as nuk shitet e as nuk blihet.

“Prandaj, do ta mbështesim Boikenin dhe do ta çojmë në Kuvendin e Shqipërisë, që ta nisim ndryshimin”, thotë mes tjerash Kurti.

Theksojmë se Lëvizja Vetëvendosje ka fituar zgjedhjet parlamentare në Kosovë, ndërkaq rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve do të shpallen ditën e nesërme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë