Loading…

Kurti: Do t’i respektojmë serbët, por jo se na kërkon Beogradi

  • 01/06/2017 | 14:43

Kurti: Do t’i respektojmë serbët, por jo se na kërkon Beogradi

Në fjalimin e tij para qytetarëve të Pejës në tubimin e mbajtur në këtë komunë, Kandidati për Kryeministër, Albin Kurti, tha se qytetarët e Pejës dhe mbarë Kosovës janë njerëz të mirë që nuk i kanë merituar këto qeveri të këqija.


Tutje në fjalimin e tij në takimin elektoral me qytetarët e Pejës, Kurti tha se Vetëvendosje do të respektojë të drejtat e pakicave serbe në Kosovë, por sipas tij ”jo se na e kërkon Beogradi, por sepse ne i respektojmë të drejtat e njeriut”, u shpreh Kurti, përcjell gazetametro.net

Albin Kurti, po ashtu tha se Lëvizja Vetëvendosje do të respektojë edhe boshnjakët, turqit edhe romët. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë