Loading…

Kurteshi: VV ka folur për ngacmimet seksuale, por ato s’duhet të keqpërdoren në Parlament

  • 26/01/2018 | 12:39

Kurteshi: VV ka folur për ngacmimet seksuale, por ato s’duhet të keqpërdoren në Parlament

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Sami Kurteshi tha se po tentohet të relativizohet kërkesa për interpelancë lidhur me gjuajtjen me armë nga zëvendëskryeministri Dardan Gashi.


Ai ka reaguar ndaj fjalës së Bilall Sherifit nga Nisma, duke e quajtur të pandershme të përmendet bari dhe abuzimet seksuale.

“Nuk e di pse po i drejtohen Vetëvendosjes, kur iniciativa ishte e tjetërkujt. Ne në Vetëvendosje kemi folur për tema tabu, qoftë edhe për ngacmime seksuale, por jo të keqpërdoren këtu në Parlament”, ka thënë Kurteshi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë