Loading…

Kurteshi: Të ndërpriten menjëherë negociatat

  • 10/01/2017 | 11:58

Kurteshi: Të ndërpriten menjëherë negociatat

 Deputeti i VV-së Imajl Kurteshi e quan dialogun me Serbinë dialog pa parime

“Këto bisedime pa parime ja kanë hapur rrugën drejtë BE-së Serbisë e Kosova po mbetet e izoluar”, kështu ka thënë Kurteshi.

Sipas tij normalizimi i marrëdhënieve dhe stabiliteti në rajon nuk mund të arrihet me Serbinë e cila tenton dhe po ndërhynë në Kosovë.

“Është koha e fundit që palët negociuese , ndërmjetësuesit dhe shqiptarët që ta dinë që kjo nuk është e mirë as për Serbinë, pasi që stabilitet nuk mund të ketë në një rajon ku Serbia ndërhyn sa herë të donë në Kosovë”, ka thënë Kurteshi.

Ai ka kërkuar që të ndalet edhe importi i mallrave me Serbinë./Gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë