Loading…

Kur realitetin dhe artin e dallon ngjyra

  • 22/02/2017 | 19:54

Kur realitetin dhe artin e dallon ngjyra

Ben Heine është një artist nga Belgjika, i arteve në shumë diciplina vizuale.


Heine i paraqet punimet e tij në një mënyrë shumë mahnitëse dhe tejet atraktive. Kombinimi që bën ai me laps dhe me kamerë është i hatashëm.

pencil_vs_camera___59_by_benheine-d4ic2mq

Emri i tij u bë i famshëm në vitin 2010 me shpikjen e një forme të re arti të titulluar “Pencil Vs Camera” (Lapsi kundër kamerës).

1___pencil_vs_camera_for_aoc_by_benheine-d3d5sz4

Ai është një ilustrues por edhe një fotograf. Puna që bën ai e bën Ben Heine, të konsiderohet si artisti më i veçanë në botë.

pencil_vs_camera___63_by_benheine-d4sb6ao

Artisti nga Belgjika gjithashtu është edhe muzikanë dhe producent, ndoshta kjo e bën atë të ketë kaq shumë shija nga të gjitha anët e artit dhe të magjeps të gjithë me veprat e tij. /gazetametro.net

pencil_vs_camera___57_by_benheine-d4eu570

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë