Loading…

Kur realiteti tejkalon Photoshopin

  • 16/08/2018 | 23:20

Kur realiteti tejkalon Photoshopin

Fotografia e parë me ngjyra është punuar nga James Maxwelli në vitin 1861. Shumë gjëra kanë ndryshuar që atëherë.


Sot kemi teknologji shumë më të mirë, pajisje fotografimi dhe, natyrisht, edhe Photoshopin. Por, disa vende në botë janë shumë më të bukura dhe të veçanta se sa punimet e mjeshtërve më të mirë të kamerës. Gazetametro.net ua sjell disa të tilla, të cilat po i prek – i prish!

1. “Ctrl C + Ctrl V” apo vetëm marinarët kinezë?

2. Të shpresojmë se kameramani është OK tash.

3. Gjithmonë shih çfarë fshihet nën ujë…

4. Pasqyra e qiellit

5. Dy faqet e Nju-Jorkut

6. Ka gjë më bukur se pejzazhet e Japonisë?

7. Dimri po vjen…

8. Ekipi shpëtimtar në maje të vullkanit pas erupcionit/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë