Loading…

Kur natyra sfidon njeriun (Foto)

  • 05/12/2016 | 09:01

Kur natyra sfidon njeriun (Foto)

Në konfrontimin mes natyrës dhe njeriut është thënë se nuk ka fitues, megjithatë natyra na ka dhënë shumë pamje duke e dëshmuar të kundërtën. Ajo e riprodhon fuqinë e njeriut.

Nëse dilni për shetitje nëpër tunelet e braktisura, anije apo pallate të vjetra do ta shihni se dora e njeriut është mposhtur nga fuqia e natyrës, transmeton gazetametro.net. Shumë ndërtesa, anije, shtëpi banimi, instrumente muzikore edhe pse janë ndërtuar nga dora e njeriut në mënyrën më të mirë prapë se prapë natyra ua ka dhënë pamjen më të bukur, pasi i janë lënë në dorë asaj.

Këto më poshtë janë disa imazhe ku shihet sesi natyra e sfidon qytetërimin:
27355-103-881-577b5726da-1476456290 27455-12-881-acb98c7b3c-1476456290-copy 27555-48-880-f76f47af9d-1476456290

27655-702-881-b57c86b93b-1476456290-copy-copy-copy 27705-708-881-21e6dbad69-1476456290-copy-copy
27605-68-880-b2b2836dbd-1476456290-copy-copy-copy27755-803-880-37ea7a223c-1476456290-copy-copy 28305-nature-reclaiming-abandoned-places-18-880-e8f41d6d7a-1476456290 28505-nature-reclaiming-abandoned-places-26-880-1a3e4e0ec4-1476456290 28555-nature-reclaiming-abandoned-places-29-880-581be3e9df-1476456290

27955-951-880-4f2b00aa32-1476456290 28105-nature-reclaiming-abandoned-places-10-880-06b985758e-1476456290-copy-copy 28255-nature-reclaiming-abandoned-places-16-880-52bb3ecbbf-1476456290-copy 1391360-original-zloveshtata-krasota-na-edno-izostaveno-ribarsko-selishte-v-kitai-01-1476354902-1000-7da1958748-1476355683

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë