Loading…

Kur natyra dhe njeriu bashkojnë forcat (foto)

  • 14/12/2016 | 22:06

Kur natyra dhe njeriu bashkojnë forcat (foto)

Natyra dhe njerëzimi janë dy artistë të mëdhenj, dhe kur ata bashkojnë forcat dalin kryevepra të mahnishtme.


Gazetametro.net ka koleksionuara disa fotografi të natyrës të bëra nga njerëzit në mënyrën më të bukur të parë ndonjëherë.

Këto fotografi  dëshmojnë  përpjekjet e kombinuara të natyrës  dhe të fotografëve duke treguar  diversitetin e mrekullueshëm të jetës moderne dhe botës natyrore.

209105-3446910-1000-144645398520141015-ontake-1000-56843a2026-1471426929Një tempull i mbuluar nga hiri pas shpërthimit vullkanik në Ontake, Japoni

209005-3439210-1000-1446450434antarctic-1000-7bae8a4ec1-1471426929
Kjo është ajo që ndodh në qoftë se ju hedhni çaj të nxehtë në ajër në Arktik!

205955-11717160-r3l8t8d-990-22-1000-86f5cb3fc9-1471426929Joga nën valët e detit!

207655-164460-r3l8t8d-1000-maxresdefault-1000-64b7a3ec5c-1471426929Yunnan, Kinë

209805-9100360-r3l8t8d-990-19-1000-a3d782e5b5-1471426929
Një top tenisi i afruar nga spërklat e ujit

209705-8134610-r3l8t8d-1000-11-1000-0608ccb36e-1471426929Pyje pa fund në Rusi

208855-3432610-1000-1446444849comment_pngkz7y3otb9j0wjmtbeyycmm3s6tydz-1000-05bb96eaaa-1471426929Autostradë në Holandë

209955-d-v-a-a-1000-1446452908-1000-df6641dfea-1471426929Dy jetë të ndryshme në New York, SHBA

g-1000-5300cf7ddb-1471426929Hëna e plotë mbi një radio teleskop

205605-10878310-r3l8t8d-990-10-1000-dc4f5a948d-1471426929 “Kapja” e resë nga eskavatori

209055-3442010-1000-14464514669ba-1000-3fb7f80b25-1471426929
Festimi i 100-vjetorit të lindjes së Kim Il-sung, themeluesit të Koresë së Veriut

205355-10147810-r3l8t8d-950-14-1000-3edb8ea1b0-1471426929Univers i kaltër në Japoni

205805-10889810-r3l8t8d-990-17-1000-1b0e4a1ee2-1471426929
Shpërthim vullkanik në Islandë

207405-14568160-r3l8t8d-1000-11-1000-281f28d926-1471426929
Një helikopter pranë ujëvarës Yosemite, SHBA /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë