Loading…

Kur gomari çiftëzohet me zebrën, rezultati është ky |PAMJE

  • 13/11/2018 | 18:04

Kur gomari çiftëzohet me zebrën, rezultati është ky |PAMJE

Ndoshta e dini çfarë është mushka (një çiftëzim mes kalit dhe gomarit), por a keni parë ndonjëherë një përzierje mes gomarit dhe zebrës?


Nëse jo, atëherë njihuni me Zipin, ‘gozebrën’ e dytë të Britanisë që ka pak javë që është lindur në një fermë.

Nëna e saj, Ziggy, një zebër 6 vjeçe, ishte blerë për 10,000 funte nga Gjermania dhe ndanë fushat me nëntë gomarë të tjerë – kështu çiftëzimi me ta nuk është edhe fort befasi.

Zipi, ‘gozebra’ u lind në tetor dhe ishte një befasi shumë e madhe për pronaren Kristine Turner, pasi zebra e saj dhe gomari, u çiftëzuan pa e ditur ajo.

Zipi është ‘gozebra’ e dytë në Britani, pas Zambit e cila jeton në një fermë gomarësh në Shropshire. Zebra dhe gomari u çiftëzuan dhe sollën në jetë një rezultat befasues.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë