Loading…

Kur do të mbahet balotazhi në Drenas

  • 05/12/2016 | 08:23

Kur do të mbahet balotazhi në Drenas

Tashmë dihet se dita e djeshme nuk u mjaftoi qytetarëve të Drenasit që të vendosin të parin e tyre.

Sipas rezultateve preliminare ata do të dalin përsëri në votime për të zgjedhur kryetarin e komunës.

Dy të parët, Ramiz Lladrovci i PDK’së dhe Isa Xhemajlaj i Nismës do të jenë mundësitë për zgjedhje para qytetarëve të Drenasit.

Kryetarja e KQZ’së, Valdete Daka ka bërë të ditur se sipas ligjit zgjedhjet për balotazh mbahen katër javë pas ditës së votimit.

Kështu, zgjedhjet që do përcaktojnë kryetarin e Drenasit do të jenë më 1 janar 2017, mundësi kjo që mbetet e hapur nga kryetarja Daka./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë