Loading…

Kur do të hyjë në fuqi lehtësimi i masave?

  • 26/05/2021 | 17:53

Kur do të hyjë në fuqi lehtësimi i masave?

Lehttësimi i masave të reja që u vendosen sot, pritet që të premten të votohen në Qeverinë e Kosovës, shkruan Gazeta Metro.


Kryetari i Odës së Hotelerisë, Hysen Sogujeva ka konfirmuar se këto masa pritet që të premten të votohen në Qeverinë e Kosovës.

“Sot kemi pasur takimin me ministrin Vitia dhe mund të konkludojmë që takimi ke shumë i frytshëm. Të premten pritet që të qeveria të vendos për këto masa, tha ai.

Kujtojmë, që Kryetari i Departamentit për Estradën në kuadër të Odës së Hotelerisë, Afrim Muçiqi ka njoftuar se në takimin me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, është vendosur që pas datës 15 qershor të lejohen dasmat./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë