Loading…

Kur arti sfidohet edhe në kuzhinë

  • 01/12/2016 | 14:35

Kur arti sfidohet edhe në kuzhinë

Matteo Stucchi është një kuzhinier i ëmbëlsirave nga Monza në Itali, i cili përgaditë ëmbëlsirat në mënyra shumë të veçanta dhe shumë të shijshme.

Stucchi  paraqet figura e makina të ndryshme në to saqë pamja e tyre vështirë kuptohet se janë për t’u ngrënë apo  janë makina reale, transmeton gazetametro.net
“Pamja e një ëmbëlsire është po aq e rëndësishme sa shija e saj” thotë kuzhinieri italian Matteo Stucchi.

Minierat, makinat e ndryshme për punë, kamionët, veturat janë disa nga ato që i improvizon Stucchi, dhe ajo që ka rëndësi tek ai është durimi i tij për ta improvizuar një minierë në ëmbëlsirë.

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-01

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-17

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-02

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-03

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-04

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-06

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-09

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-11

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-14

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-22

ad-italian-pastry-chef-creates-miniature-worlds-with-desserts-19

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë