Loading…

Kur Agolli kërkonte reformim të partisë, por të gjithë e kundërshtonin (Video)

  • 04/02/2017 | 00:00

Kur Agolli kërkonte reformim të partisë, por të gjithë e kundërshtonin (Video)

Dritëro Agolli, gjeniu i letrave shqipe ka qënë po ashtu edhe deputet për gati 40 vite. Në videon e mëposhtme po ju sjellim në vëmendje një deklaratë të bërë nga ai në Kongresin e Partisë së Punës, me të cilën i befasoi të gjithë, pasi kërkonte reformimin e Partisë së Punës.

Deklarata i përket 10 qershorit të vitet 1991, ndërsa Agolli kërkonte reforminin e thellë të Partisë së Punës

Megjithatë kjo kërkesë e poetit të madh nuk u prit mirë nga një pjesë e madhe e anëtarëve të partisë, duke ju ngritur atij të gjithë kundër dhe duke e brohoritur në kor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë