Loading…

Kumanova përkujton aktorin Sefedin Nuredini

  • 22/01/2017 | 16:33

Kumanova përkujton aktorin Sefedin Nuredini

Në Teatrin e Kumanovës do të mbahet një Akademi Përkujtimore për aktorin e njohur shqiptar Sefedin Nuredini, që ndrroi jetë pak kohë më parë.


Kjo akademi do të mbahet me 24 janar 2017, ditë e martë, duke filluar nga ora 18:30 në Maqedoni, në Teatrin e Kumanovës, nga edhe vinte vetë aktori Nuredini.

20170122142620517

Sefedin Nuredini ishte njëri nga aktorët më të mirë shqiptarë. Ai ka diplomuar në Fakultetin e Arteve Dramatike në Shkup, ndërsa hapat e parë në skenë i bën nga mesi i viteve 70 në Teatrin Shqiptar të Shkupit, atëherë Teatri i Kombësive, ku punoi deri në fund të jetës së tij, transmeton gazetametro.net

Nuredini vuante nga një sëmundje e rëndë në mushkëri, e cila i dha fund edhe jetës së tij me 14 janar të këtij viti. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë