Loading…

Kuka pas suksesit të Krasniqit: Kosova mbi të gjitha

  • 29/06/2022 | 18:29

Kuka pas suksesit të Krasniqit: Kosova mbi të gjitha

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi është stolisur me medalje të artë në Lojërat Mesdhetare që po mbahen në Oran të Algjerisë.


Ajo në finale mposhti rivalen e saj nga Kroacia Ana Viktorija.

Për suksesin e Krasniqi u shpreh shumë i lumtur trajneri i saj Driton Kuka i cili ka reaguar përmes një postimi në “Facebook”.

“Medalja e artë për Kosovën! Disi shkëlqeu sot në Lojëra Mesdhetare në Algjeri. Ishte dominante në çdo aspekt. Pas pak lufton edhe Flaka për medalje të bronztë! Kosova mbi të gjitha”, ka shkruar Kuka.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë