Loading…

Kujtesa përballë harresës: Fotografi nga dëbimi i kosovarëve më 1999

  • 12/04/2019 | 17:51

Kujtesa përballë harresës: Fotografi nga dëbimi i kosovarëve më 1999

Studentët e vitit të dytë të Degës së Sociologjisë së Fakultetit Filozofik dhe studentët të Fakultetit të Arteve të UP-së, janë bërë bashkë për të sjellë kujtimet nga 20 vjetori i dëbimit të shqiptarëve nga Kosova, transmeton Gazeta Metro.


Sociologët e ardhshëm këtë ditë e shënuan me prezantimin e hulumtimit “Kujtesa përballë Harresës – 20 vjetori i dëbimit nga Kosova 1999 – 2019”.

Në anën tjetër, për të plotësuar mozaikun e ngjarjes së para 20 viteve, studentët e artit në hollin e Fakultetit Filozofik ekspozuan punimet dhe artefaktet e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë