Loading…

Kujdes vozitës, kjo është gjendja e magjistrales Prishtinë-Mitrovicë

  • 26/02/2018 | 10:17

Kujdes vozitës, kjo është gjendja e magjistrales Prishtinë-Mitrovicë

Reshjet e borës në dy ditët e fundit kanë vështirësuar qarkullimin në komunikacion.


Pavarësisht se nga Ministria e Infrastrukturës kanë konfirmuar që kompanitë e pastrimit janë në detyrë për të pastruar rrugët nga bora dhe për të hedhur kripë, në disa pjesë kjo nuk ka ndodhur.

Një nga magjistralet e  papastruara deri tash është ajo, Prishtinë – Mitrovicë.

Nga fotografi të dërguara në redaksi shihet se njëra korsi e rrugës është e qarkullueshme, dhe kjo është bërë vetëm prej lëvizjes së veturave.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë