Loading…

Kujdes nga këto lajme të rreme, janë bërë biznes profitabil në Kosovë

  • 15/11/2018 | 20:44

Kujdes nga këto lajme të rreme, janë bërë biznes profitabil në Kosovë

Lajmet e rreme duket se janë bërë biznes goxha profitabil edhe në Kosovë.

Këto të ardhura nuk është se janë edhe të vogla, sidomos para disa viteve ku nuk kishin shumë rezistencë nga Facebook e Google Adsense.

Imer Mushkolaj, Kryetar i Këshillit të Mediave të Shkruara, thotë që qytetarët duhet edhe vetë të verifikojnë shumë lajme pasi ndodh që edhe mediat serioze të ketë raste kur bijnë pre e këtyre lajmeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë