Loading…

KUJDES: Gati të shembet ura ku kalojnë shqiptarët për në det |PAMJE

  • 17/08/2018 | 09:50

KUJDES: Gati të shembet ura ku kalojnë shqiptarët për në det |PAMJE

Pas tragjedisë së madhe që ndodhi në Genova në Italisë si pasojë e shembjes së urës, ku mbetën të vdekur gjithsejë 38 persona e dy prej trye shqiptarë, një rrezik i madh të përsëritet e njëjta është edhe në një nga vendet e rajonit, transmeton Gazetametro.net.


Ura që e shihni mëposhtë gjendet fare pranë Shqipërisë, në Malin e Zi në rrugën ku kalojnë shumë shqiptarë çdo ditë vere për të bërë plazh drejt Budvas,pranë fshatit Utjeha, pak kilometra pa hyrë në Tivar (Bari).

Gjendja e saj, siç shihet edhe në fotografi është mjaftë kritike dhe një e tillë përbën rrezik potencial.

Kjo urë ku çdo ditë kalojnë me qindra makina, madje shumë prej tyre me shqiptarë, rrezikon vërtetë të kthehet në një tjetër tragjedi si ajo e Genovas në Itali./Gazetametro.net

Ndërsa fotografitë mëposhtë janë nga shembja e urës në Genova të Italisë para pak ditësh:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë