Loading…

Kujdes, edhe sot i ftohtë polar në Shqipëri – Ja kur rikthehet bora

  • 08/01/2017 | 08:48

Kujdes, edhe sot i ftohtë polar në Shqipëri – Ja kur rikthehet bora

Diten e djeshme ka kulmuar vala e te ftohtit polar ne Shqiperi ku temperaturat kane rene deri -3 grade ne bregdet, deri -7 zona e ulet dhe -15 grade ne qytetet e zonave malore.

15940669_10208123973287583_5612925092267057931_n

Ne zonat e thella malore termometri ka shenuar deri -18 grade.

Parashikohet qe sot (e diele) te mos kete perkeqesim te situates termike ku temperaturat do te qendrojne pak a shume ne te njejtat vlera.

E hena sjell rritje te lehta te temperaturave, rritje qe behet e ndjeshme/ e dukshme mesditen e se merkures.

Reshjet rikthehen ne zonat malore, kryesisht ne zonat lindore ne dt.10-11 Janar por ne sasi te pakta. /Meteoalb/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë