Loading…

Ku ndodhet makina e blinduar e Enver Hoxhës? (FOTO)

  • 11/11/2016 | 21:13

Ku ndodhet makina e blinduar e Enver Hoxhës? (FOTO)

Enver Hoxha mendonte shumë për sigurinë e tij. Një prej makinave që ka përdorur gjatë kohës që ishte në krye të Shqipërisë, është kjo makinë tip “Skoda”, e blinduar, transmeton gazetametro.

Hoxha nuk i kursente vetes të udhëtonte me një prej makinave më të mira të kohës edhe pse shumë shqiptarë vuanin për bukën e gojës. Sot automjeti me të cilën udhëtonte diktatori gjendet e braktisur në një servis makinas.

2222

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë