Loading…

Ku ndodhet Koreja e Veriut? Përgjigja e amerikanëve do të ju çuditë (Video)

  • 20/08/2017 | 20:04

Ku ndodhet Koreja e Veriut? Përgjigja e amerikanëve do të ju çuditë (Video)

Javët e fundit në të gjitha mediat botërore është pasqyruar konflikti mes SHBA dhe Koresë së Veriut të cilat kanë kërcënuar shumë herë njëra-tjetrën me sulme bërthamore.


Por ku ndodhet në hartë Koreja e Veriut?

Rreth 75% e amerikanëve e konsiderojnë Korenë e Veriut si kërcënim të rrezikshëm, por që nuk ja kanë idenë se ku ndodhet ajo në hartë.

Në një show televiziv në Amerikë gazetari ka dalë në rrugë për të pyetur qytetarët se ku ndodhet Koreja e Veriut.

Shumë nga ta e drejtuan gishtin tek, Kanadaja, Amerika Latine, Evropa, Turqia, India, Afrika, Australia por asnjëherë tek Koreja e Veriut.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë