Loading…

Ku i lanë bashkëshortet liderët kosovarë në pritjen e Pavarësisë?

  • 17/02/2017 | 15:51

Ku i lanë bashkëshortet liderët kosovarë në pritjen e Pavarësisë?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka qenë pjesë e festës së Pavarësisë. Ai në Kosovë ka ardhur së bashku me bashkëshorten e tij, Linda Rama.


Së bashku me të, Rama ka qenë edhe në pritjen e nëntëvjetorit të organizuar nga Presidenca e Qeveria.

4

Por nikoqirët, udhëheqësit e këtyre dy institucioneve, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa nuk dihet se ku i lanë bashkëshortet e tyre gjatë kësaj pritjeje.

Madje Thaçi ka publikuar një fotografi duke bërë “Gëzuar” me bashkëshorten e Ramës, derisa përkrah tij mungon zonja e parë Lumnije Thaçi.

5

Afër Linda Ramës i buzëqeshur shihet edhe kryeministri Mustafa, por aty mungon edhe bashkëshortja e tij Qevsere Mustafa, shkruan Klan Kosova.

Mustafës, ndonëse i mungon bashkëshortja, afër tij gjithmonë në takime ose edhe udhëtime të ndryshme është Vlora Dumoshi, shefja e kabinetit të tij.

1

 

Por është Rama ai që e ka shijuar pritjen e Pavarësisë afër gruas së tij, teksa shihet duke e mbajtur edhe dorën mbi shpatullën e saj.

Megjithatë urimet për Pavarësi shkojnë edhe për dy zonjat e liderëve kosovarë, ndonëse ato nuk ishin pjesë e kësaj pritjeje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë