Loading…

Ku është zhdukur ‘Brezi i Republikës’, s’merr pjesë as në nderimin e figurave të LDK’së

  • 30/01/2018 | 15:12

Ku është zhdukur ‘Brezi i Republikës’, s’merr pjesë as në nderimin e figurave të LDK’së

Në zgjedhjet e fundit qendrore dhe lokale, brezi i të rinjëve të LDK’së që veten e quanin ‘Brezi i Republikës’ mbanin pishtarin në çdo event të partisë.


Por, ditëve të fundit ata janë ‘zhdukur’ dhe nuk po duken as në nderimin e figurave të partisë së tyre, shkruan gazetmetro.net.

As Avdullah Hoti, as Vjosa Osmani e as Lumir Abdixhiku, Arban Abrashi e shumë të ri të tjerë nuk u panë bashkë me krerët e LDK’së në nderimin e Ibrahim Rugovës në përvjetorin e vdekjes para 9 ditës, e kështu ndodhi edhe sot.

Askush nga ta nuk u pa në përkujtimin që ‘të vjetrit’ e LDK’së i bën ish-kryetarit të Istogut në 8 vjetorin e vdekjes.

Aty shihen vetmë Ismet Beqiri, Haki Rugova, Anton Quni e Agim Veliu, ndërkaq të rinjtë nuk duken fare./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë