Loading…

Ku do të zhvillohen ndeshjet e Kupës së Kosovës? Flet Arben Fetahu

  • 20/01/2022 | 15:45

Ku do të zhvillohen ndeshjet e Kupës së Kosovës? Flet Arben Fetahu

Kupa e Kosovës në basketboll do të zhvillohet ndërmjet datave 9 dhe 13 shkurt.


Diskutimi se në cilin qytet do të zhvillohen ndeshjet e kësaj gare në këtë edicion vazhdojnë ngjallin interesim të madh tek adhuruesit e basketbollit kosovar, derisa qyteti i Pejës është përmendur si njëri nga vendet e preferuara.

Megjithatë, kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës Arben Fetahu ka thënë  se vendimi final mbi atë se ku do të zhvillohen këto ndeshje do të merret të premten.

“Nesër do të vendosë Bordi i FBK-së për organizimin e Kupës A”, ka thënë Fetahu.

I pyetur nëse qyteti i Pejës është një mundësi konkrete për zhvillimin e kësaj gare, Fetahu u përgjigj duke thënë:

“Është një nga aplikantet më serioze”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë