Loading…

Kthimi i motit të ligë: Vërshimet marrin Rahovecin

  • 17/08/2018 | 16:46

Kthimi i motit të ligë: Vërshimet marrin Rahovecin

Vera e sivjetme në Kosovë nuk ka qenë ashtu siç mund të jetë pritur nga ne, pasi është shoqëruar me lëvizje te shpeshta të temperaturave.


Kjo verë ka qenë e shoqëruar edhe më vërshime të shumta gjithashtu, të cilat kanë shkaktuar edhe dëme bujqësore të mëdha në disa vende, shkruan gazetametro.net

Pas disa ditëve të nxehta, shiu i furishëm në disa vende në Kosovë është kthyer sërish. Sot, rreth orës 16:00 vërshimet kanë goditur Rahovecin.

Ashtu siç mund të shihet nga pamjet në video,  si pasojë e shiu të madh rrugët e Rahovecit janë mbuluar me ujë i cili shihet teksa depërton tutje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë